FilmListeflix

Korkudan Uykularınız Kaçacak! İşte 2019’un En Korkunç Filmleri

Korku, gerilim filmlerini sevenler için 2019’un En İyi Korku Filmleri yazısı ile karşınızdayız. Evden çıkamadığımız, kalabalık ortamlara karışamadığımız ve belki buzdolabından gelen o tuhaf sesin bile uykularımızı kaçırdığı şu günlerde uykularınızı daha da kaçırmak için bu filmleri izleyebilirsiniz. Yalnızken izlemeye çekinebileceğiniz, müzikleri, hikayeleri ve görselleri ile sizi etkisi altına alacak en iyi korku filmleri listemize başlayabiliriz.

US (Biz) 2019
IMDb Puanı: 6.9

2019 yılının en başarılı korku gerilim filmlerinden US, kendilerine tıpatıp benzeyen davetsiz misafirlerle karşılaştıktan sonra hayatta kalmak için amansız bir mücadeleye girişen bir ailenin yaşadıklarını konu alıyor. Adelaide ve Gabe Wilson bir gece evlerinin önünde el ele tutuşan 4 kişi görür. Yaklaştıklarında bu kişilerin aslında kendilerinin klonları olduğunu ve artık ailelerinin büyük bir tehdit altında olduğunu anlarlar.

Us filminden “The Platform Sevenlerin İzlemesi Gereken Filmler” yazımızda da bahsetmiştik.

Annabelle 3: Annabelle Comes Home 2019
IMDb Puanı: 5.9

Annabelle 3 Konusu: Ed ve Lorraine Warren çifti, şeytanların ve cinlerin var olup olmadığını araştırıyordur. İçine cin girdiği düşünülen Annabelle isimli oyuncak bebeğin yarattığı yıkımı durdurmak için onu kendi evlerine getirirler. Evlerindeki eser odasına kapattıkları oyuncağın diğer kötü ruhları harekete geçirmesi ile filmimizin korku dolu anları başlar. Oysa çiftimiz, rahibin kutsal duasını okuyarak kutsal bir camın arkasına koydukları bebeğin artık tehlikesiz olduğunu düşündüklerinden içleri rahattır. Fakat Annabelle’i hiçbir şeyin durduramayacağını anlamaları uzun sürmeyecektir.

IT: Chapter 2 (O: Bölüm 2) 2019
IMDb Puanı: 6.6

It Chapter 2 konusu: Şeytan palyaçonun yenilgiye uğratılmasının ardından tam 27 yıl sonra geri dönmesi ve Ezikler Kulübü üyelerinin yeniden bir araya toplanmasıyla başlayan gerilim yüklü bir macera… Şeytan palyaço Pennywise, Derry kasabasına korku salmaya başlamıştır. Yıllar önce olduğu gibi insanların teker teker kaybolmaya başladığını fark eden Mike, tüm ekibi tekrar bir araya toplamak için harekete geçer. Ekip üyeleri, yıllar önceki çocuk hallerinden uzaklaşıp karakterleri ve hayatları değişen insanlar olarak bir araya geldikleri için yeniden birbirlerini tanımaları biraz zor olacaktır.

IT: Chapter 2 ile ilgili detaylı inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer film önerilerimiz için tıklayın!

Dizi önerilerimiz için tıklayın!

The Lodge (Mürit) 2019
IMDb Puanı: 6.6

2019 korku filmleri listemizde sıradaki önerimiz: The Lodge. Sundance Film Festivali’nde beğeni toplayan bir film olan Alman korku filmi The Lodge, bir kadının çocuklarıyla birlikte bir kulübede mahsur kalışını konu alıyor.

The Lodge konusu: Hayatının ikinci baharını yaşayan iki çocuklu Richard ve onunla evlenmeyi planlayan genç bir kadının tatilde yaşadıklarına odaklanan filmde, Grace ve çocukların iyice kaynaşması ve birbirlerini tanıması için planlanan kısa bir tatil için merkezden uzak sakin bir köye giderler. Genç kadın çocukların kendisini benimsemesi için ne kadar çabalarsa çabalasın, çocukların tek isteği Grace ile babalarını ayırmaktır. Grace’in geçmişini araştırmaya koyulan çocuklar, kadının yıllar evvel yaşanan bir katliamdan sağ çıkan tek kişi olduğunu öğrenirler. Genç kadının geçmişte yaşadığı bu travma tatilde de gün yüzüne çıkacaktır.

Hayvan Mezarlığı (Pet Semetary) 2019
IMDb Puanı: 5.7

Hayvan Mezarlığı Konusu: Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan Amerikan korku ve gerilim filmi Hayvan Mezarlığı, Creed ailesinin yaşadığı ilginç olayları konu alıyor. Louis Creed, eşi Rachel ve iki çocuğu ile şehirden uzaklaşıp kırsal bir bölgeye taşınmaya karar verir. Yeni taşındıkları bölgeye ve yeni yaşamlarına alışmaya çalışırken bir kaza sonucunda kedilerinin ölümüyle sarsılırlar. Ölen kediyi evlerinin yakınında bulunan mezarlığa gömen aile, bir süre sonra kedinin hayata geri döndüğünü görür. Ailesiyle birlikte kutlama yaparken hayatını kaybeden küçük kızlarını da hayata dönebilmesi için bu mezarlığa gömmeye karar verirler. Bakalım bu gizemli mezarlık küçük kızı geri getirecek mi?

Pledge (Rehin)
IMDb Puanı: 5.4

Pledge Film Konusu: Korku ve gerilim filmleri arasında bulunan The Pledge, üniversite birinci sınıf öğrencilerinin alkol ve seksi kızların olduğu bir partiye davet edilmesi ile başlayan maceraları konu alıyor. Daniel Robbins’in yönettiği film, partinin organizatörü olan son sınıf öğrencilerinin heyecan verici bir teklifi ile devam eder.

The Hole in the Ground (Kuyu) 2019
IMDb Puanı: 5.7

İrlanda yapımı 2019 korku ve gerilim filmlerinden biri olan The Hole In the Ground, genç ve bekar bir anne olan Sarah O’Neill ve yerin derinliklerinden gelen bir gücün ele geçirdiğini düşündüğü oğlu Chris’i konu alıyor. Anne oğul kırsal bir bölgeye taşınır. Sıkıntılarla dolu geçmişlerini geride bırakıp yeni bir hayata başlamak isteyen Sarah, bir süre sonra hiçbir şeyin düşlediği gibi olmayacağını anlar. Bir gün ormanda yürüyüşe çıktığında oğlu aniden kaybolur. Bir çukurun içinde bulduğu oğlu, artık başka bir gücün kontrolündedir. Film, Sundance Film Festivali’nde beğeniyle karşılandı. Biz de korkuseverlerin izlemesini tavsiye ederiz.

Doctor Sleep (Doktor Uyku) 2019
IMDb Puanı: 7.4

Doctor Sleep Konusu: Stephen King’in 1977’de yayımlanan romanı The Shining’in devamı olan aynı isimli 2013 romanına dayanan bir korku filmi.

Danny, çocukken yaşadığı travmaların gölgesi altında yaşamaktan yorgun düşmüş ve alkol bağımlısı olmuştur. New Hampshire kasabasında bir destek grubuyla birlikte tekrar hayata döner ve bir bakım evinde işe girmesiyle işler tamamen değişir.

Doctor Sleep Oyuncuları: Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Carl Lumbly, Zahn McClarnon…

I Trapped the Devil 2019
IMDb Puanı: 4.8

I Trapped the Devil Konusu: 2019’un en iyi korku filmleri arasında sayabileceğimiz I Trapped the Devil, Josh Lobo’nun yönetmenlik ve senaristliğini üstlendiği bir film.

Matt ve eşi Karen, Noel zamanında Matt’in kardeşi Steve’i habersizce ziyaret etmeye karar verirler. Bu ziyaret tüyler ürperten bir gerçekle yüzleşmelerini sağlar! Steve, Bodrum katına bir adamı hapsetmiştir ve onun gerçek bir şeytan olduğunu düşünüyordur. Matt ve Karen ne yapacaklarını bilemez halde soru işaretleriyle baş başa kalmıştır: Steve delirmiş midir yoksa bodrumdaki o şey gerçekten de şeytanın cisimleşmiş hali midir?

I Trapped the Devil 2019 Oyuncular: Jocelin Donahue, Scott Poythress, Chris Sullivan, Susan Burke, AJ Bowen…

Korku Hikayeleri (Scary Stories to Tell in the Dark) 2019
IMDb Puanı: 6.2

Korku Hikayeleri Konusu: Alvin Schwartz’ın aynı isimli çocuk kitabı serisinden uyarlanan ve Andre Ovredal’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2019 korku filmi.

Korku Hikayeleri, 1968 yılının Amerikası’nda geçen korku dolu anları konu alıyor. Halloween gecesinde terk edilmiş bir kasabada toplanan gençler, başına gelenleri kitaba dönüştürür. Sıra dışı ölümlerin nedenlerini araştırmaya çalışan gençlere odaklanan filmin yapımcısı ise Guillermo Del Toro.

Lanetli Gözyaşları (The Curse of La Llorona) 2019
IMDb Puanı: 5.3

Lanetli Gözyaşları Konusu: 2019’un en korkunç filmleri listemize Lanetli Gözyaşı ile devam ediyoruz. Film, Anna Garcia’nın kendine ve ailesine musallat olan varlıktan kurtulmaya çalışmasını konu ediniyor. Bir sosyal hizmetler görevlisi olan Anna’nın devraldığı davalardan biri oldukça karmaşıktır. Konunun derinlerine indikçe doğaüstü korkunç güçlerin olduğunu fark eden Anna, bu doğaüstü izlerin ruhu ölümle yaşam arasına sıkışan La Llorona’na ait olduğunu bilmemektedir. Anna bu dakikadan sonra içinden çıkmakta zorlanacağı bir mücadeleye girecek ve ailesini korumak için büyük çaba sarf edecektir.

Ölümcül Sular (Crawl) 2019
IMDb Puanı: 6.2

Ölümcül Sular (Crawl) Konusu: Quentin Tarantino’nun “2019’un en iyi filmi” olarak nitelendirdiği Ölümcül Sular, 2019’un korku filmleri listemizde yerini alıyor.

Florida’da şiddetli bir kasırgaya karşı yaşam mücadelesi veren genç bir kadının yaşadıklarına odaklanan filmi izlerken nefeslerinizi tutacaksınız. Genç kadın botuna atlayıp kaybolan babasını aramaya çıkmış ve babası ile köpeğini bulmuştur. Fakat kendisi artık sular altında kalan bir evin içindedir. Yaralı babasını evin içinden kurtarmaya çalışan kız, kısa süre sonra korkmaları gereken şeyin sadece kasırga ve seller olmadığını fark eder. Suların içerisinde kendilerine saldırmak için gizlenen devasa timsah sürüsü dolaşmaktadır.

Midsommar (Ritüel)
IMDb Puanı: 7.1

Buna tam olarak korku filmi diyemeyiz ama gerilimi vermeyi iyi becermişler. İsveç’in yemyeşil doğasında, huzurlu beyaz kıyafetli insanların arasında esrarengiz olaylara tanık olmak isterseniz, bu film tam sizlik!

Dani ve Christian, üniversiteden arkadaşlarıyla birlikte İsveç’e doğru yola çıkarlar. İlişkilerinde kötü günler geçiren çift, bu tatilin belki de ilişkilerinde aradıkları heyecanı geri getirebileceğine inanır. İsveç’in yemyeşil köylerinden birinde oldukları için çok mutlu olan gençler, bir süre sonra yerel kutlamaların ve pagan ritüellerinin gerçekleştirildiği bu yerin çok da masum olmadığını fark ederler. 90 yılda bir düzenlenen gizli ayinlerden birine katılan gençler, kendilerini korku dolu olaylar zincirinin tam ortasında bulurlar.

Bizi Takip Edin:

Twitter
Instagram
Letterboxd
Youtube

Dark, Netflix, TENET ve daha birçok konudan bahsettiğimiz podcast’lerimizi dinleyebilirsiniz:

Soundcloud: soundcloud.com/kulturflix
Spotify: https://spoti.fi/2ZSJhFy
iTunes: https://apple.co/2AnbCJh
Spreaker: https://bit.ly/3cj1HBR

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!