FilmHaberler

25 Yıl Önce İzlediği Filmin Adını Bir Facebook Grubu Sayesinde Öğrendi

Birçoğumuz çocukluğumuzda izlediğimiz etkileyici filmleri bulmak için ciddi araştırmalara girmişizdir. Aradığı filmi bulan şanslı kesimden olanlar bizi yıllar önceye götüren filmleri zevkle oturup izlemenin paha biçilemez olduğunu hissetmiştir.

Ali İhsan Kablan bey de tam 30 yıl önce izlediği ve yarım yamalak hatırladığı filmin ismini bulabilmek için Facebook’ta binlerce kişinin olduğu bir film/dizi grubuna mesaj yazıyor.

Filmden hatırında kalanları net bir şekilde ifade edip sanki 30 yıl önce kaybettiği aşkını ararcasına heyecanla beklemeye koyuluyor. Bu tatlı heyecanı karşısında grupta bulunan birçok kişi dayanışma içinde filmi bulmaya çalışıyor.

Öyle heyecanlı ki aradığı filmi bulan kişiyi para ödülü ile ödüllendireceğini söylüyor.

Nihayet film bulunuyor! Mutluluktan ağladığını ifade eden Ali İhsan bey, herkese teşekkür ediyor.

Bu güzel olay, sıkıntılı günler geçirdiğimiz şu dönemde çok iyi geldi. Hem Ali İhsan Bey’e hem de yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

Biz de bu vesileyle filmi araştırdık, 25 yıllık emeği gördükten sonra bizim de bu filmi izlememiz kaçınılmaz oldu. Türkçeye Umacılar olarak çevrilen 1995 yapımı The Langoliers, 2 bölümden oluşan ve Stephen King’in romanına dayanan konusu da bir hayli ilginç bir korku serisi.

The Langoliers filminin konusu bir uçuş sırasında uçakta aniden kaybolan yolcuları ele alıyor. Kalan birkaç yolcu uyandığında geride kimsenin kalmadığını görüyor. Uçak otomatik pilotta inişe geçiyor ve zaman kavramı da tam bu noktada izleyiciye gösteriliyor. Sonrasında olaylar baya karışıyor tabii, izleyip göreceğiz 🙂

Olayın içinde Stephen King varsa bu film her türlü güzel ve sürükleyicidir. Yarım bırakıldığı için 25 yıl boyunca insanın içine oturan filmleriyle sinema sektörüne verdiği katkıdan dolayı Stephen King’e 1 dakikalık saygı duruşu rica ediyoruz.

Filmi izleyenlerin düşüncelerini merakla bekliyoruz.

Youtube’da altyazısız şekliyle şu linkten izleyebilirsiniz.

Kaynak: Ekşisözlük

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!