DiziNetflix

Alice in Borderland 2. Sezon İncelemesi

2020’nin en dikkat çeken yapımlarından biri olan Alice in Borderland sanırım güzel bir final ile son buldu. Sanırım diyorum; çünkü final ucu açık bırakılsa da 3. sezona dair henüz bir açıklama bulunmuyor. Squid Game kadar popüler olamasa da Alice in Borderland’in iyi bir iş çıkardığını söylemeliyiz.

Alice in Borderline 2. Sezon En İyi Bölümler

Dizinin ilk sezona nazaran daha az akıcı olduğunu söyleyebiliriz. Sebebi de ilk sezonda yeni bir dünyaya giriş yapmanın heyecanıyla merak unsurunun bizi diziye daha çok bağlamasıydı. Bu sezon özelinde özellikle Chishiya karakterinin yer aldığı terazi oyunu ve sinek papazı puan oyunu gibi bölümler dikkat çekiciydi. Bu arada sinek papazına ayrı bir spin-off çekilse izlenme rekorları kırabilir!

2. sezonla ilgili konuşulmaya değer diğer konu ise maça papazı ve yaptığı katliamlar olabilir. Birçok kişi bu bölümleri iyi olarak niteliyor ama dizi evreni içinde gayet saçmaydı. Özellikle 9. bölümde maça papazını öldürmemek için bıçakla kafasına değil de çelik yeleğe hamle yapılması, Aguni ile olan kavgasında kafasına diz, tekme, yumruk yiyen maça papazının herkesi biçmesi diziye hiç yakışmadı. Baştan sona taranıp sağ kalan kızımızı da unutmuyoruz tabii…

Alice in Borderland Final Bölümü Açıklaması

Her şeyin bittiği ve açıklandığı final bölümüne gelecek olursak, dizi bizce güzel bir final ile son buldu. Bölümün hatta sezonun en iyi sahneleri kesinlikle kupa kraliçesinin Arisu’nun aklını çelmeye çalışırken yaptığı açıklamalardı. Bütün olayları merak eden biri olarak her açıklamayı yediğimi belirtmem gerek. Burada çeşitli teori üreten fanlara da güzel bir selam çakmışlar.

En mantıklı son, hastane ve hafıza kaybı gibi dursa da -ki bunun Leyla ile Mecnun’dan arak olduğunu belirtmek isterim- karakterlerin büyük bir göktaşı patlaması sonucu arafta kalıp tekrar yaşama dönme kurgusunu da güzel bağladıklarını söyleyebiliriz. Sadece son karede jokeri göstermeleri bizde kafa karışıklığı oluşturdu. Eğer yine bir oyun mantığı ile 3. sezon gelirse, 2. sezon finalinin çöpe atılma ihtimali bir hayli yüksek.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!