Haberler

Disney CEO’sundan Filmlerin Vizyon Tarihi Hakkında Karamsar Açıklama

Koronavirüs salgını sebebiyle dünya çapındaki tüm sinemaların kapanması, merakla beklenen filmlerin çekimlerinin ve vizyon tarihlerinin ertelenmesi ile sinema endüstrisi büyük bir darbe aldı. Disney CEO’su Bob Chapek, Salı günü yapılan toplantıda Marvel Studios’taki filmler de dahil olmak üzere büyük prodüksiyon gerektiren çalışmaların yakın bir gelecekte devam etmesini beklemediğini söyledi. Chapek, çekimlerin ne zaman yeniden başlayabileceği hakkında herhangi bir tahmin yürütemediklerini de ekledi.

İzleyiciler tarafından büyük bir merakla beklenen ve Disney’in de en çok güvendiği filmler arasında Black Widow ve Mulan bulunuyor. Mulan’ın vizyon tarihi 24 Temmuz, Black Widow’un ise 6 Kasım olarak duyurulmuştu. Fakat herhangi bir erteleme söz konusu olur mu bilinmiyor. Öte yandan ağustosta gösterime girmesi planlanan The Falcon and the Winter Soldier gibi Disney+ dizilerinin çekimleri de tamamlanamadı.

Bob Chapek: “Sinema deneyimi çok değerli. Ama değişen ve gelişen müşteri dinamiklerine ve COVID gibi olayların yeni durumlar meydana getirdiğine inanıyoruz. Stratejimizi ve planlarımızı buna göre değiştirmek zorunda kalabiliriz. Hem kendi çalışanlarımızı hem de bu yapımları yaparken ortak çalıştığımız diğer film yapımcılarından sorumluyuz. Çekimlerin ne zaman başlayabileceği konusunda hiçbir öngörümüz yok. Koronavirüsün yarattığı bu koşullarda her filmimizi kendine göre yeniden değerlendiriyoruz.”

Bu açıklama ile Disney, gelecekteki projeleri hakkında ilk defa net ve maalesef karamsar bir açıklama yapmış oldu.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!