Dizi

TV’de İzleyebileceğiniz Birbirinden Başarılı Üç Dizi

Türk televizyon tarihine bakıldığında ne yazık ki sadece dizi çöplüğü ile karşılaşıyoruz. Bu durum günümüzde de kısmen devam ediyor olsa da ara sıra gözümüze başarılı yapımlar çarpıyor. Milyonlarca insanın aynı anda tek bir şeye odaklanıp, nefessizce izlediği bu yapımlar gözümüzü yaşartıyor. KulturFlix olarak sizler için şu an yayında olan “TV’de izlenebilecek 3 diziyi” değerlendirdik. Bilindiği üzere Türkiye dizi kültürü açısından oldukça eleştirilen bir televizyon yayımcılığına sahip. Yerlerinizi aldıysanız ve değeri kısmen de olsa bilinen televizyon dizilerine göz gezdirebiliriz!

1- Tutunamayanlar

Tutunamayanlar dizisi, TRT 1 ekranlarında yayımlanmaya başlayan absürt – komedi dizisi olarak karşımızı çıkıyor. Bol göndermeler ve samimiyet ile birlikte kendini izletiyor. Dizide ekranlardan aşina olduğumuz Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu gibi oyuncular başrollerde yer alıyor. Ayrıca ‘Komedi‘ dediğimizde aklımıza gelen ilk isimlerden Zafer Algöz ve Barış Yıldız gibi isimler de diziye renk veriyor. Tutunamayanlar dizisi, günümüz ekranlarında yayımlanan dizilerden farklı bir noktada yer alıyor. İlk olarak göze çarpan durum dizinin ortalama 1 saat 15 dakika olması. Dizi ortalama bir yayım süresini sağlayarak, başarılı bir komediyi izleyicilerine sunuyor. Bu zorlu günlerde izleyebileceğiniz ve sizi mutlu edecek bir dizi Tutunamayanlar!

Ayrıca evinde, iş yerinde, yolculuk esnasında televizyon bulunmuyorsa tutunamayanlar dizisi gibi tüm dizileri ve diğer tüm canlı tv kanallarını izleyebileceğiniz https://www.izle9.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2- Öğretmen

Öğretmen dizisi MF yapım imzalı Fox TV ekranlarında yayımlanan uyarlama dizisi olarak seyirci karşısına çıkıyor. İlker Kaleli’nin eşsiz performansıyla dizi kendini izletiyor. Dizide intihar eden bir öğrencinin neden intihar ettiği sorgulanıyor. Günümüz dizilerinden yine ayrı bir noktada duran Öğretmen dizisi, alkışı hak eden diziler arasında. Ayrıca sinematografik açıdan da lezzetli olan Öğretmen dizisi, televizyon dizilerinde farklı bir kapıyı aralayarak; yeni dizilere yol açıyor. Dizinin kaliteli cast çalışması ise başarısına oldukça etki eden bir faktör. Serkan Keskin gibi önemli oyuncuları da kadrosunda tutuyor. Öğretmen dizisi, farklı bir hikaye izlemek isteyeceğiniz dizilerden birisi olarak ekranlarda yerini alıyor.

3- Mucize Doktor

Mucize Doktor dizisi MF yapım tarafından hazırlanan ve Fox TV’de yayımlanan dram tadında bir dizi. Mucize Doktor, günümüz Türkiye’de yayım yapan dizilerin çoğunun ortak paydası olduğu gibi ‘’Uyarlama‘’ olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak Güney Kore’de yayımlanan dizi, Türkiye uyarlamasıyla izleyici karşısına çıktı. Savant sendromlu, Otizimli bir genç doktorun hikayesini anlatan dizi, oldukça sevildi. Mucize Doktor dizisi ilk bölümleri ile oldukça ses getirmiş ve birçok eleştirmen tarafından ‘beğenilmişti’ lakin dizi ilerleyen bölümlerde biraz senaryoyu ve zamanı doldurma moduna geçiş sağladı. Dizi buna rağmen hala sevilerek izleniyor. Cinsiyetçi, şiddete meyil ettiren, intikam, konak, savaş, erk zihniyet ve kadına şiddet gibi yozlaşan dizileri izlemek istemiyorsanız, Mucize Doktor izleyebileceğiniz bir dizi olabilir.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!