Haberler

Game of Thrones 8. Sezon 1. Bölüm Night King’in Sembolünün Anlamı Nedir?

*Bu haber, Game of Thrones 8. sezon 1. bölümü ile ilgili spoiler içeriyor. Henüz izlemeyenler hemen buraları terk edebilir.*

Game of Thrones 8. Sezon 1. bölüm sonlarına doğru, Night King’in yaşayanları katletme yolunda ilerlerken şifreli bir mesaj bırakarak onları uyardığı bir sahneye şahit olmuştuk. Umber Lordu’nun duvara asılıp çevresine insan bedeni uzuvlarını kullanarak bir spiral oluşturulduğu bu sembol, izleyenler arasında büyük merak uyandırdı; fakat bu şekli Game of Thrones dizisinde ilk görüşümüz değil.

game of thrones, game of thrones 8. sezon 1. bölüm, night king, spiral sembol

Game of Thrones 8. sezon ilk bölümde gördüğümüz Night King’in spiral sembolünü daha önceki bölümlerde de gördük.

Game of Thrones 6. Sezon 5. Bölümde, Ormanın Çocukları yakaladıkları bir adamın göğsüne Dragonglass sokmuş ve onu Night King’e dönüştürmüştü. Biz tüm bunları izlerken tepeden çekilen bir görüntü ile kızıl bir ağacın çevresindeki spiral taşları görmüştük. Yani 8. sezon ilk bölümde gördüğümüz işaret ile tamamen aynı.

Peki Targaryen simgesi ile bu simgenin benzerliği hiç dikkatinizi çekti mi? Eminim aranızda fark edenler olmuştur. Game of Thrones teorileri arasında bu spiral sembolün Targaryen hanedanının amblemi olduğu da dile getiriliyor. Gece Kralı’nın spiral sembolünü daha önceki sezonlarda Ejderha kayasının üzerinde de görmüştük hatırlarsanız.

Tüm Game of Thrones fanları bu sembolün anlamını araştırırken 8. Sezon ilk bölüm yazarı Dave Hill’den bir açıklama geldi. Dave Hill New York Post’a yaptığı açıklamada, Bran ve Üç Gözlü Kuzgun sayesinde izlediğimiz gibi bu spiral sembolün Ormanın Çocukları için kutsal olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Ormanın Çocukları, göğsüne Dragonglass soktukları adamı Night King’e dönüştürürken, bunu taşlarla oluşturulan spiral bir şeklin tam ortasındaki kızıl ağaçta gerçekleştirmişti. Night King bunu kendilerine karşı yapılan bir tür hakaret olarak algıladı, tıpkı şeytanın haçı ters çevirmesi gibi.” Dave Hill’in açıklamaları şu ana kadar dile getirilen teorilerden çok da farklı bir şey söylemiyor.

8. sezon ikinci bölüm fragmanı:

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!