Dizi

Yahu Bran Sen Bu Winterfell’e Ne Yaptın?

Başlığa tıklayınca kocaman bir HİÇBİR ŞEY yazacağını düşündünüz değil mi? Hepiniz değilse bile büyük çoğunuz. Kesinlikle haklısınız. Öncelikle şunu söylemeliyim: karanlıktan seçebildiğimiz kadarıyla izlediğimiz bu bölüm, bize göre müthişti! Bölümün yarısını ayakta yarısını da karakterlere taktik vererek izledim. Çok etkileyici, çok gerçekçi ve heyecanın hiç düşmediği bir bölümdü. Fakat spoiler yiyen yemeyen, teori okuyan okumayan herkes Bran Stark’ı böyle önemli bir bölümde mihenk taşı olarak görüyordu.

Olaylar iyice kızıştığında illa ki bir şeyler yapacak ve biz gözlerimizi şaşkınlıktan fal taşı gibi açacağız diye düşünüyorduk. Bölüm bittiğinde 3 gözlü kuzgun olmuşsun da ne işe yaradın bugüne kadar, keşke seni en başta Night King’e verselerdi de bu kadar insan ölmeseydi. Sekiz sezondur kuzgun uçurmak için mi oturdun orada Bran efendi? gibi bilimum serzenişlerde bulunduğumuz da doğrudur.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Bran Stark savaş sırasında hangi cehenneme gitti diye soranlar için birkaç açıklama yazacağız. Çünkü hepimiz eminiz ki hiçbir şey olmasa bile mutlaka bir şeyler oldu ve biz o şeyin farkına varmalıyız. Önceki bölümden de bildiğimiz üzere Bran, Night King’in istediği kişinin kendisi olduğunu ve zorluk çıkarmadan kendisini feda etmek istediğini söylemişti. Tabii kamuoyundan ret cevabı aldı ama kararı netti.

Plana göre Bran, Night King’i kandırmak için savaş sırasında Weirwood Ağacı’nın altına yerleştirildi. Ve bir anda kendini koruyan Theon Greyjoy’a dönüp, “I’m going to go now” diyerek kuzgunların içine girdi. Hızla gökyüzüne yükselen kuzgunlar Winterfell’e yaklaşan bir ejderha süren Gece Kralı’nı gördü. Peki Bran neden warg yeteneğini kullandı? Kuşlar nereye gitti ve akıbetleri ne oldu? İşte teoriler:

Night King’in Kendisini Bulmasını Sağladı

Teorilere göre Night King Bran’i sadece warg yaptığında takip edebildiğinden kendini açık bir alana yerleştirerek kuzgunlarını yolladı. Böylece Gece Kralı Bran’in onu izlediğini öğrenebilecekti. Bir diğer teori ise Night King’in nerede olduğunu görmek ve onu takip etmek için warg yeteneğini kullandığı, bu yüzden de Night King yanında belirdiği anda uyandığı yönünde…

Come At Me Game Of Thrones GIF by Sky - Find & Share on GIPHY

Sadece Savaşı İzledi

Game of Thrones fanlarının bazılarına göre Bran felç olduğundan dolayı savaşta neler olduğunu apaçık göremedi, bu yüzden de kuş bakışı bir manzaradan olan biteni seyretti. Kuzgunları tamamen olayları hafızasına kaydetmek için gönderdi.

Savaşı izlemek için uçmak yerine sanki Winterfell’in ötesine uçuyormuş ve çok önemli bir amaçları varmış izlenimi veren kuzgunlar (ve tabii ki Bran), en azından bir sonraki bölümde her şey açıklanana kadar sadece Night King’i bulmak için uçmuş gibi görünüyor. Belki King’s Landing’de Cersei’nin neler yaptığını görmeye gitti kim bilir.

Geçmişteki Bran ile İletişime Geçti

Bran, 7. sezonda Arya’ya verdiği Catspaw hançeri (Night King’i öldürmek için kullandığı) sayesinde aslında kendi hayatını kurtarmış oldu. Peki Bran o zamanlar hançeri Arya’ya vermesi gerektiğini nereden biliyordu? Bir teoriye göre geçmişe dönmek için kuzgunların içine girdi ve hançerle ne yapacağını bildiği için onu gönül rahatlığıyla Arya’ya vermesi gerektiğini kendisine fısıldadı. Bunu yapabileceğini biliyoruz (bkz Hodor).

Minik Bir Şekerleme Yaptı

Bran’in bunu hak ettiği konusunda hepimiz hemfikiriz değil mi? 8 sezon boyunca çok ağır şeyler yaşadı, bence bırakalım da biraz kestirsin.

Avengers Endgame’i İzlemeye Gitti

Buraya kadar okuduysanız zaten teoriler tükendiği için işi geyiğe sardığımızı fark etmişsinizdir. Bu arada Avengers Endgame’i merak edenler şu yazımıza hızla ışınlanabilir?

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!