Dizi

Game of Thrones 8. Sezonda Arya Gendry’den Nasıl Bir Silah İstedi?

Game of Thrones’un son sezonu olan 8. sezonu ile birlikte seyircilerin uzun süredir beklediği buluşmalar gerçekleşti. Jon Snow (Kit Harington), Sansa (Sophie Turner), Bran (Isaac Hempstead Wright) ve Arya (Maisie Williams) bir araya geldi. Cersei (Lena Headey ve Euron Greyjoy (Pilou Asbaek)’u garip bir romantizm içerisinde izledik. Theon Greyjoy (Alfie Allen) kız kardeşi Yara’yı (Gemma Whelan) kurtardı. Ancak asıl konumuz bu değil. Arya uzun süredir görmediği arkadaşı Gendry (Joe Dempsie) ile 2. sezondan bu yana ilk defa bir araya geldi.

Arya, Game of Thrones, Gendry, dizi, Got

Game of Thrones 8. sezon ilk bölümde Arya Gendry’den bir silah yapmasını istedi.

Yakın mesafede işlenecek cinayetler için ideal olan Dragonglass bıçağı ve ayrılabilen bir mızrak gibi görünen özelliklere sahip bir çizim görüyoruz. Daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bu alet, Arya’nın düşmanlarını öldürmek için Faceless Men tarikatında kullandığı bir araç olabilir. Artık Arya’nın meşhur öldürme listesi gitgide kısaldığından daha kişisel, yakın mesafeden ve yüz yüze bir cinayet planlıyor olabilir.

Bıçak Dragonglass’tan yapıldığından Nightfell, White Walkers ve Winterfell muharebesinin yaklaştığı günlerde kullanabileceği bir alet olması gerektiğini düşünmüş anlaşılan. Acaba Night King’i öldürme planları mı yapıyor? Bir dakika… Yoksa bu… Yalnızca Azor Ahai’nin kullanabileceği Lightbringer mı? Bekleyip hep beraber göreceğiz.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!