Haberler

George R.R. Martin’den Ünlü Kanlı Düğün (Red Wedding) İtirafı

Game of Thrones yazarı George R.R. Martin, dizinin en meşhur sahnelerinden birinde cameo yapmak istediğini dile getirdi. Koronavirüs sebebiyle kendini eve kapatıp yeni kitabı The Winds of Winter’ı yazan Martin, web sitesinde yayınlanan blog yazısında Game of Thrones’ta her zaman bir cameo yapmak istediğini, birkaç bölümde bunun yolunu bulmaya çalıştığını söyledi.

George R. R. Martin, izleyicilerin en çok beğendiği Game of Thrones bölümü olan Kanlı Düğün’de görünmek istediğini itiraf etti. Martin “Kanlı Düğün’de korkunç şekilde ölmek” istediğini söyledi. Ancak bu teklif reddedildi. Çünkü Martin gibi ünlü bir yüzün bu kadar vahşet içerisine üzücü bir şekilde dahil edilmesinin izleyicileri o andan çıkarmış olabileceğine karar verildi.

Cameo: Televizyon veya sinema gibi görsel sanatlarda ünlü birinin kısa süreliğine görünmesi.

Game of Thrones’ta Martin’in isteği yerine getirilmedi; fakat dizinin yaratıcıları olan David Benioff ve D. B. Weiss geçtiğimiz günlerde Westworld dizisinde göründüler ve yanlarında bir de ejderha vardı.

Kanlı Düğün Bölümünde Neler Olmuştu?

Dizinin en meşhur anlarından biri 3. sezonun son bölümlerinde gerçekleşmişti. Kanlı Düğün ya da Kızıl Düğün olarak anılan bölümde; Walder Frey’in düzenlediği düğünde, Robb Stark, Stark’ın eşi Talisa ve annesi Catelyn dahil olmak üzere bütün davetliler vahşi bir şekilde öldürülmüştü. Serinin kitaplarını okumayan izleyiciler tarafından şoke eden bu sahne uzun süre konuşulmuştu.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!