Film

Joker’in Unutulmaz Dans Sahnesi Nasıl Ortaya Çıktı?

Joker filmini artık izlemeyen yoktur diye tahmin ediyoruz. Varsa bile yakın zamanda gidecektir. Malum; Çin’de gösterime girmedi belki ama dünya çapında gişe rekorları kırarak Deadpool 2’nin rekorunu geride bıraktı. Gişe Hasılatı En Yüksek +18 Film olarak tarihe adını yazdırdı.

Joker filmi ile ilgili bilinmeyenleri yazdığımız detaylı bir yazı hazırlamıştık: ŞURADA! Hatta Joaquin Phoenix’in trajik gerçek hayat hikayesini öğrenmek isterseniz o da tam BURADA! Bu yazımızda ise herkesin çok ama çok etkilendiği, sosyal medyada hala paylaşılan o meşhur Joker dans sahnesi nasıl ortaya çıktı, bunun hakkında yazmak istedik. Yönetmen Todd Phillips, Joker’in unutulmaz sahnelerinden biri olan dans sahnesinin Joaquin Phoenix’in doğaçlaması olduğunu söyledi.

Senaryoda bulunmayan dans sahnesi tamamen Joaquin Phoenix’in yeteneği ve ustalığı ile ortaya çıkmış. Senaryodaki hali ise aslında çok daha basit bir şekilde yazılmış. Asıl senaryoya göre Arthur ilk cinayetini işledikten sonra tuvalete girecek, silahını saklayıp makyajını sildikten sonra aynada kendine bakacakmış. Senaryonun bu halini yavan bulan Todd Phillips ve Joaquin Phoenix kafa kafaya vererek nasıl bir sahne ortaya koymaları gerektiğini düşünmeye başlamış. Phillips, Phoenix’e ilham olması için Chernobyl’in bestelerini de yapan Hildur Guonadottir’in bir müziğini çalmaya karar vermiş.

Joker Dans Sahnesi İçin Bestelenen Müzik

Phillips sette çalışan 250 kişiyi dışarı çıkarmış, yalnızca Phoenix ve kendisi kalmış. Hildur Guonadottir’in iliklere işleyen muhteşem müziği açılmış ve Phoenix adeta müziğe kendini kaptırarak dans etmeye başlamış. Dans bitmiş ve ikili birbirlerine bakıp istedikleri şeyi bulduklarını anlamışlar.

Joker filmi için yapılan ilk müziğin bu tuvalet sahnesinde kullanılan müzik olduğunu da belirtelim. Başarılı besteci Hildur, Phoenix’in dansının müziğin hikayesi ile bütünleştiği güçlü ve nadir anlardan biri olduğunu söylüyor.

İşte Joker Dans Sahnesi ve Joker Dans Müziği

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!