DiziNetflix

Beklentilerin Üstüne Çıkan Dizi! Belçika’nın İlk Orijinal Netflix Dizisi: Into The Night

Koronavirüs salgınının dünyayı kasıp kavurduğu ve mecburen evlerimizde kaldığımız bu günlerde, Netflix çılgınlığı en üst seviyeye ulaşmış durumda. Düzenli olarak dizi ve film listesini güncelleyen Netflix, 1 Mayıs itibarıyla Into the Night dizisini izleyicilerle buluşturdu.

Gerilim ve bilim-kurgu türünde çekilen Belçika yapımı Into the Night dizisi, 6 bölümden oluşuyor. Into the Night konusu, oyuncuları, incelemesi ve Türk oyuncumuz Mehmet Kurtuluş’tan bahsedeceğimiz yazımıza hemen başlayalım.

Into the Night Hakkında

1 Mayıs Cuma günü Netflix kütüphanesine eklenen dizi, ortalama 40 dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Jacek Dukaj’ın 2015 yılında yayımlanan ve çok satanlar listesine giren “The Old Axolotl” isimli romanından uyarlanan dizinin yönetmen koltuğunda İnti Calfat ve Dirk Verheye oturuyor.

Atiye, Muhafız, Narcos ve Scandal dizilerinden tanıdığımız Jason George, hem yaratıcı yazar hem de yapımcı olarak Into the Night ekibinde yer alıyor.

Into The Night dizisi hakkındaki yorumlarımızı Youtube kanalımızdan da izleyebilirsiniz.

Netflix’in uluslararası orijinal yapımlar direktörü Michael Azzolino Into The Night dizisi için şöyle diyor:

“Bu gerilim dizisinde bugünlerde sıkça akıllara gelen bir soru soruluyor: “İnsanlar toplumun iyiliği için bir araya gelip birleşebilir mi yoksa kişisel çıkarları daha mı ağır basar?” Ticari bir uçuşta farklı geçmişlere ve inançlara sahip bir topluluk üzerinden bu soruyu sormak ilgimi çekti. Bu durum bazen arkadaşlıkların doğmasını sağlar. Bazen de kişisel alanlar üzerinden kavga yaratılır.”

Into the Night Konusu ve İncelemesi

Dizi, dünyada yaşanan kozmik bir felaket sonrası gece uçuşundaki bir uçakta bulunan bir grup insanın yaşadıklarına odaklanıyor. Farklı ülkelerden gelen bu insanlar, güneş ışınlarının bilinmeyen bir sebeple ölümcül hale geldiği bir dünyada hayatta kalmak için sürekli batıya doğru uçuyor. Çünkü dünya için büyük bir tehlike oluşturan güneş, yoluna çıkan herkesi öldürüyor.

Hikaye, askeri üniforması olan silahlı bir adamın uçağa zorla binmesi ile başlıyor. Terenzio ismindeki adam, pilota güneşin insanları öldürdüğünü ve uçağı batıya uçurması gerektiğini anlattığında deli muamelesi görüyor. Terenzio, aslında Moskova’ya uçması gereken uçağı, silah zoruyla batıya uçuruyor. Hiçbir şeyden haberi olmadan Moskova’ya uçmak için uçağa binen insanlar, bir süre sonra gerçeği anladığında “Karanlığa Doğru” uzun ve zorlu bir yolculuğuna çıkıyorlar.

Into the Night, karantina günlerinde bing-watch yaparsanız yaklaşık 4 saatinizi, yapmazsanız 1 gününüzü rahatlıkla dolduracak bir Netflix dizisi… Post apocalyptic yapımları ve tek mekan çekimlerini sevenlerin beğenerek izleyeceğini düşünüyoruz. Dizi, türüne göre yeni bir şey vadetmiyor, yine de sıkılmadan kendini izlettiren bir akıcılığa sahip. Yer yer klişelere denk gelsek de karantina günlerinde keyifle izlenecek diziler listenize ekleyebilirsiniz.

Belçika, Fransa, Türkiye, İtalya ve Almanya gibi farklı ülkelerden yolcuların bulunduğu uçakta tabii ki Türk oyuncumuz Mehmet Kurtuluş’u yakın merceğe aldık. Tamamen objektif bir şekilde hemfikir olduğumuz bir konu var. Kendisi dizideki en cool ve karizmatik karakterdi! Ayaz karakterine hayat veren Mehmet Kurtuluş, oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemiş. Dizide Türk karakteri duygusal, merhametli, güçlü ve yardımsever olarak ön plana çıkarmaları da ayrıca hoşumuza gitti. Kendisine Arap denince kızması, etrafında olup biten olaylara meraklı gözlerle yaklaşması, kuşkucu oluşu, teknik işlerde hiçbir bilgisi olmasa bile hemen yardıma koşması dizi boyunca yüzümüzde tebessüm oluşturan detaylardan oldu.

Dizi bize Lost, The 100, Walking Dead (tabii ki sadece atmosfer olarak), Flashforward ve Snowpiercer gibi pek çok kült yapımı anımsattı. Bu tarz yapımları çok özlediğimizi fark ettik ve tek oturuşta tüm bölümleri bitirdik.

Beyin Yakan Netflix Film Önerisi: Fırtına Anı
2020 Yapımı Sarsıcı Bir Netflix Dizisi: Kalifat
Karantina Döneminde En Çok İzlenen Netflix Dizileri
2020’nin En İyi Şovlarından Biri: Tiger King
Bir Oturuşta Bitirmelik Netflix Yapımı Dizi: Unorthodox
Netflix’ten Sıra Dışı Bir Film: The Platform 

Into The Night Bölümleri ve İsimleri

  1. Bölüm: “Sylvie” (41 dakika)
  2. Bölüm: “Jakub” (38 dakika)
  3. Bölüm: “Mathieu” (35 dakika)
  4. Bölüm: “Ayaz” (37 dakika)
  5. Bölüm: “Rik” (37 dakika)
  6. Bölüm: Terenzio (37 dakika)

Into The Night 2. Sezon Ne Zaman?

Into the Night dizisi yayınlandığı ilk günden itibaren pek çok izleyiciye ulaştı ve çok sevildi. Çevremde sürekli “Into The Night 2. sezon olacak mı?“, “Into The Night 2. sezon ne zaman gelecek?” sorularını duyar oldum. Bu kadar sevildiği için 2. sezonu mutlaka gelecektir. Diğer yandan son bölümün son sahnesine bakıldığında sanki yeni bir konu başlayacakmış da şimdilik ilk sezon bu şekilde yarıda kesilmiş gibi hissettiriyor. Bu konuda Netflix mutlaka bir duyuru yapacaktır. Fakat bizim tahminimize göre Covid-19 salgını nedeniyle Into The Night 2. sezonu bu sene izlememiz pek mümkün görünmüyor. “Into The Night 2. sezon ne zaman” sorusuna en gerçekçi cevap 2021’in ortaları olabilir…

Into the Night Oyuncuları

Into the Night dizisinin oyuncu kadrosunda Pauline Etienne (Sylvie), Laurent Capellatue (Mathieu), Stefano Cassetti (Terenzio), Mehmet Kurtuluş (Ayaz), Babetida Sadio (Laura), Jan Bijvoet (Rik), Ksawery Szlenkier (Jakub), Vincent Londez (Horst), Regina Bikkinina (Zara), Alba Gaia Bellugi (Ines), Nabil Mallat (Osman) gibi isimler yer alıyor. Kozmopolit bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizinin showrunner’ı Jason George ile Tomek Baginski (The Witcher, The Cathedral)…

Bizi Takip Edin:

Twitter
Instagram
Letterboxd
Youtube

Dark, Netflix, TENET ve daha birçok konudan bahsettiğimiz podcast’lerimizi dinleyebilirsiniz:

Soundcloud: soundcloud.com/kulturflix
Spotify: https://spoti.fi/2ZSJhFy
iTunes: https://apple.co/2AnbCJh
Spreaker: https://bit.ly/3cj1HBR

Into The Night Fragmanı

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!