DiziNetflix

La Casa De Papel 3. Sezon İncelemesi (4. Sezon Öncesi Kısa Bir Özet)

Bildiğiniz gibi La Casa De Papel 4. kısım, 3 Nisan itibarıyla Netflix kütüphanesine eklendi. La Casa De Papel hayranları 1’er saatlik 8 bölümden oluşan 4. sezonu bir oturuşta bitirdi (biz de dahil). 3. sezonla kıyaslandığında oldukça heyecanlı bir sezondu. Nefesimizi tutarak izlediğimiz sahnelerin yanı sıra çok hüzünlendiğimiz yerler de oldu. Bu sezon kötü karakterlerin sayısı artırılmış ve bizce bu durum diziye kan pompalamış. Aklımıza takılan “Profesör bunu nasıl düşünemedi, yok artık!” dediğimiz yerler oldu tabii ki ama bunlara takılıp da heyecanın dorukta olduğu bir sezonu hiç etmek doğru değil.

“La Casa De Papel 4. Sezon Konusu ve İncelemesi” yazımız için tıklayın!

İngilizce adıyla Money Heist, popüler ismiyle ise La Casa De Papel’in 4. sezonu şu karantina günlerine ilaç gibi gelmişken, 3. sezonun üzerinden aylar geçtiğini fark ettik. Zeka dolu akıl oyunları, gerilim ve aksiyonlu sahneleriyle Türkiye’de de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan La Casa De Papel’in 3. sezonunda neler olduğunu kısaca özetleyelim istedik.

4. sezon öncesinde 3. sezonun kısa bir özetini okumak isteyenler için La Casa De Papel 3. sezon özet:

La Casa De Papel 3. Sezonda Neler Oldu?

3. Sezonun Kilit İsimleri: Tokyo ve Rio

La Casa De Papel 3. sezon 8 bölümden oluşuyor. 3. sezonda Darphane soygunu başarıyla tamamlanmış olup, ekipteki herkes dünyanın çeşitli yerlerinde hayatını devam ettirmeye başlıyor. Rio ve Tokyo Guna Yala Adaları’nda (Karayipler), Nairobi ve Helsinki Arjantin’de, Denver ve Monica Endonezya’da, Profesör ve Raquel ise Tayland’da idi. 3. sezonun kilit isimleri ise Tokyo ve Rio. İkili 2 sene boyunca bir adada yaşıyor ve Tokyo artık bu hayattan sıkıldığını, yalnız kalmak istediğini söyleyip Rio’yu terk ederek adadan ayrılıyor. Bu süreçte iletişim kurmak için kullandıkları telefondan yerleri tespit ediliyor ve Rio, adada kıskıvrak yakalanıyor. Rio’yu kurtarmak için ekip tekrar bir araya geliyor ve yeni bir soygun planı gerçekleştirmek için kafa kafaya veriyor.

Raquel, Lizbon İsmiyle Soyguncuların Ekibine Katıldı

Profesör, Darphane soygununun ardından kardeşi Berlin’in isteği ile İspanya Merkez Bankası’na girip külçelerce altını eritme planını gerçekleştirmeye karar veriyor. Ancak bir noktadan sonra işler hiç de planladıkları gibi gitmiyor. Profesör, geride Raquel’in kendisine ulaşmak istediğinde takip etmesi gereken birtakım ipuçları bırakarak tropik bir adada tek başına yaşamaya başlıyor. Bu ipuçlarını takip edip Profesör’ü bulan Raquel, soyguncuların tarafına geçerek Lisbon ismiyle ekibe katılıyor.

3. Sezonda Karşımıza Çıkan Yeni Yüzler

Berlin’e aşık olan ve Berlin’in ölümünden sonra İspanya Merkez Bankası’nı soyma fikrini içeriden yönetmek için ekibe katılan Palermo, altınları çalmak için dalış uzmanı olarak çeteye katılan Bogota ve zeki bir karakter olarak karşımıza çıkıp dışarıda telefon sinyalleri konusunda ekibe destek olan Marsilya yeni karakterler olarak izleyici karşısına çıktı. Raquel’in soygunlar çetesinin safına geçmesiyle polis ekibinde oluşan boşluğu doldurmak için göreve getirilen, Rio’ya işkence eden hormonları tavan hamile polis Alicia Sierra da kötü karakterlerden biri olarak diziye katıldı. Rio üzerinde pek çok işkence yöntemi deneyen Sierra, değiş-tokuş yöntemini kabul ederek Suarez ve ekibine karşılık Rio’yu soygun çetesine geri verdi.

İzleyenleri İkiye Bölen Soru: Nairobi Ölecek Mi?

La Casa De Papel 3. sezonun belki de en üzücü kısmı Nairobi’nin vurulmasıydı. Hamile polis şefi Sierra, Nairobi’nin oğlunu ele geçirdiklerini söylüyor. Nairobi bunun doğru olup olmadığını görmek için pencereden baktığında ise vuruluyor. Nairobi’nin vurulmasıyla birlikte tüm ekibin odağı değişiyor, bunu fırsat bilen polis ekipleri zırhlı birliklerini devreye sokarak çeteyi zor durumda bırakıyor.

Raquel Yakalandı

3. sezonun sonunda polisler tarafından yakalanan Raquel, Profesör’ün yerini söylemesi istendiğinde hiçbir bilgi paylaşmadığı için tutuklanıyor. Raquel’in çeteyi ele verip vermediği, yeniden saf değiştirip polislerin ekibine katılıp katılmadığını ise 4. sezonda detaylıca göreceğiz.

Bizi Takip Edin:

Twitter
Instagram
Letterboxd
Youtube

Dark, Netflix, TENET ve daha birçok konudan bahsettiğimiz podcast’lerimizi dinleyebilirsiniz:

Soundcloud: soundcloud.com/kulturflix
Spotify: https://spoti.fi/2ZSJhFy
iTunes: https://apple.co/2AnbCJh
Spreaker: https://bit.ly/3cj1HBR

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!