HaberlerNetflix

Sosyal İzolasyon Sürecinde Arkadaşlarınızla Film İzleme Keyfi: Netflix Party!

Koronavirüs salgını nedeniyle hepimiz evlere kapanmış, arkadaşlarımızdan ve sevdiklerimizden uzakta asosyalliğin dibine vurmuşken Netflix Party duyuruldu! “Netflix Party nedir” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Netflix Party isimli Chrome eklentisi sayesinde arkadaşlarınızla aynı anda aynı filmi izleyebilir hatta ekranın yan tarafındaki chat ortamında sohbet edebilirsiniz. Tıpkı birlikte kanepede oturup çerezinizi, kolanızı içerken film izliyormuş gibi hissedeceğiniz bu müthiş yararlı eklenti, karantina günlerinde sosyal izolasyonu bozmadan ‘sosyalleşme’ imkanı tanıyor. Peki Netflix Party nasıl yapılır?

Öncelikle birlikte film izleyecek olan herkesin kendi Netflix hesabının olması gerekiyor. Netflix hesaplarına giriş yapıldıktan sonra izlemek istediğiniz bir film, dizi, belgesel, anime vb seçiyorsunuz ve Netflix Party eklentisi sayesinde seçilen bu yapım tüm hesaplarda eşzamanlı olarak oynatılmaya başlıyor. Herkes aynı anda aynı filmi izlerken yanda bir de sohbet ekranı açılıyor. Yani Netflix, sizin sevdiklerinizle yan yanaymış gibi hissetmeniz için gereken her şeyi yapmış.

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Netflix Party’i kurmak ve arkadaşlarınızla hemen bir filme başlamak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

1- Google Chrome’un Netflix Party uzantısını indirin. Yanda açılan kutucukta Uzantıyı Ekle’yi seçtikten sonra tarayıcınızın araç çubuğunda gri renkte NP harflerini göreceksiniz.

2- Netflix hesabınıza giriş yapın.

3- İzlemek istediğiniz filmi seçin ve tıklayın.

4- Adres çubuğundaki NP (Netflix Party) harflerinin griden kırmızıya döndüğünü göreceksiniz. Simgeye tıklayın. “Create a Netflix Party” butonuna tıklayarak birlikte izleme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Bu noktada filmi izlerken kontrolün kimde olacağını da seçmelisiniz. Eğer “Only I have control” yazan butonu seçerseniz, içeriği oynatma, durdurma, ileri-geri sarma, ses açıp kapatma gibi işlemleri yalnızca siz yapabilirsiniz. Eğer bu butonu seçmezseniz, herkes istediği zaman film üzerinde işlem yapabilme hakkına sahip olur.

5- “Start the Party” butonuna tıklayın. Ekranda açılan kutucukta “Copy URL” butonuna tıklayarak kopyalayıp, bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşın.

6- Linki paylaştığınız arkadaşlarınız da aynı eklentiyi kurmalı. Eklentiyi kurduktan sonra sizin gönderdiğiniz bağlantıya tıklaması gerekiyor.

Netflix Party Davetine Katılma, Netflix Party Oturumuna Katılma

Arkadaşınızın size gönderdiği Netflix Party oturumuna katılabilmek için;

  • Size gönderilen bağlantıya tıklayın.
  • Netflix Party ikonuna tıklayın.

Netflix Party’i kurduk ama ne izleyeceğimize bir türlü karar veremiyoruz diyenler için önerilerimizi aşağıya bırakıyoruz:

Netflix’in en popüler filmlerinden The Platform filmi hakkındaki inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Oturuşta Bitirmelik Netflix Yapımı Dizi Önerisi: Unorthodox 

2020’nin En İyi Şovlarından Biri! Tiger King: Murder, Mayhem And Madness Konusu Ve İncelemesi

Karantina Döneminde En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Belli Oldu

Her Ne Yapıyorsanız Bırakın Ve Bu Diziye Başlayın! 2020 Yapımı Sarsıcı Bir Netflix Dizisi: Kalifat

Netflix yapımları hakkında tüm yazdıklarımıza bu linke tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Twitter

Letterboxd

Youtube

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!