DiziNetflix

Şu An Netflix Türkiye’de İzleyebileceğiniz 5 Mükemmel Film

Türkiye’de coronavirüs vakaları hızla artmaya devam ederken bilinçli kesimin kendini evlerine kapattığı şu dönemde “Netflix’in en iyi filmleri” listemizle can sıkıntınızı biraz olsun almak istedik. Koronavirüs salgını nedeniyle kendi kişisel izolasyonunu sağlayan ya da yurt dışından geldiği için 14 günlük karantina sürecine girerek Sağlık Bakanlığı’nın aldığı önlemleri uygulamaya başlayanlar Netflix’i hatmetmeye başlamıştır bile… Özellikle film tutkunları için hazırladığımız bu yazıdan ve tabii ki filmlerden keyif almanızı umarız.

Seven (Se7en)

Yönetmen:  David Fincher

Oyuncular:  Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey, Gwyneth Paltrow

1995 yılında vizyona giren Seven, akademi tarafından gerekli ilgiyi göremese de mükemmel bir cinayet-gerilim filmi. David Fincher, Hristiyanlık inancında önemli bir yere sahip “yedi ölümcül günah” konusunu psikoloji sosuyla bize son derece iyi bir şekilde sunuyor. Bununla birlikte Kevin Spacey, Morgan Freeman hatta Brad Pitt bile film boyunca oyunculuk konusunda döktürüyor. IMDb puanı 8.6 olan bu filmi Netflix kaldırmadan hemen izleyin 🙂

Lock Stock and Two Smoking Barrels (Ateşten Kalbe Akıldan Dumana)

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular:  Jason Statham, Dexter Fletcher, Jason Flemyng, Nick Moran, Vinnie Jones

Türkçe’ye “Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana” gibi havalı bir şekilde çevrilen filmin yönetmen koltuğunda kendine has üslubuyla (çok severiz) Guy Ritchie oturuyor. Filmin türü gizem-suç olarak  geçse de bir kalıba sokmak imkansız. Kısa yoldan köşeyi dönmek isteyen dört kafadar arkadaşın yanlış başına gelen absürt olaylar, yanlış zamanda yanlış yerde olan mafya babaları ve sona doğru hepsinin mükemmel bir şekilde bağlanması konu ediliyor. Üniversite yıllarımda filmi ilk izlediğimde tepkim, “bu film gibi film izlemek istiyorum” olmuştu. IMDb puanı 8.2 olan bu filmi izledikten sonra siz de aynı şekilde hissedip, sonu Kolpaçino ile biten o yola girmiş olacaksınız.

One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu)

Yönetmen: Milos Forman

Oyuncular: Jack Nicholson, Louise Fletcher, Danny De Vito, Will Sampson

1975 yapımı, bildiğimiz adıyla “Guguk Kuşu” kesinlikle üstüne yorum yapılamayacak kadar değerli bir film. Çıktığı yıl en iyi erkek ve kadın oyuncu Oscarlarını kazandı. Cezaevinden kaçmak için akıl hastanesine girmeyi göze alan McMurphy karakteri sizi her şeyi bırakıp detaylıca düşünmeye sevk ediyor. Sonu da kendisi gibi şaşırtıcı ve harika olan filmin IMDb puanı, 8.7.

The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü)

Yönetmen: Peter Jakson

Oyuncular: Viggo Mortonsen, Elijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom

Türü herkese hitap etmese de 11 Oscar kazanmış bu filmi listeye koymasak üzülürdük. İzlemeyenlerin sayısı da çok az azdır ama Talkien’in Orta Dünyası’na bu film ile adım atmanızı çok isteriz. Büyük ihtimal bu adımdan sonra dipsiz kuyuya siz de düşmüş olacaksınız. Aşırı gaz sahneleri ile bu film en az bir kez izlenmeyi kesinlikle hak ediyor. Filmin IMDb puanı ise 8.9.

The Pianist

Yönetmen: Roman Polanski

Oyuncular: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox

Tartışmalı yönetmen Roman Polanski’nin 3 Oscar ödüllü bu filmi “dram” kelimesinin tam anlamıyla karşılık bulmuş hali. 2. Dünya Savaşı döneminde, Alman işgali altındaki Varşova’da yaşayan Wladyslaw Szpilman’ın başından geçenlerin etkileyici bir şekilde anlatıldığı filmin IMDb puanı 8.5. Film, savaşın askerler için zor ama siviller için daha da zor olabileceğini vurucu bir şekilde anlatıyor.

Yazının devamı için tıklayın!

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!