DiziNetflix

Şu An Netflix Türkiye’de İzleyebileceğiniz 5 Mükemmel Film – 2

Netflix’ten kaldırılmadan hemen izlemeniz gereken mükemmel filmler listemize devam ediyoruz…

Bildiğiniz gibi Türkiye’de koronavirüs vakaları ortaya çıktıktan sonra birkaç kişi kendi kişisel izolasyonunu sağlayarak, kimisi de 14 günlük karantina dönemine girerek Sağlık Bakanlığı’nın aldığı birtakım önlemleri uygulamaya başladı. Bu süreçte okullar tatil edildi, yurt dışından dönen vatandaşlarımız 14 gün karantinaya alındı. Biz de Coronavirüs salgınının artmaması için kendini evlerine kapatan vatandaşlarımızın canı sıkılmasın diye özellikle film tutkunları için bu yazıyı hazırladık! İşte Netflix’te izlenmesi gereken en güzel filmler:

Netflix önerileri, Netflix’in en iyi filmleri, Netflix önerisi diziler gibi pek çok yazı için kulturflix.com’u takipte kalın!

İlk yazı için şurayı tıklayabilirsiniz!

Lafı uzatmadan nedenleriyle birlikte sunduğumuz Netflix’in En İyi Filmleri’ni bizce hemen izlemelisiniz!

The Revenant

Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Paul Anderson

The Revenant 2016 yılında, Leonardo DiCaprio’nun En İyi Erkek Oyuncu Oscarı dahil 3 dalda Oscar kazanmış tam bir yönetmen filmi. Yönetmen dediğim ise filmin görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki. Oyunculuklar güzel, senaryo güzel ama görüntüler daha güzel. “Kartpostal gibi” tanımının cuk oturduğu bir film. Filmdeki diyalog azlığı bile hiçbir şekilde sırıtmıyor görüntüler sebebiyle. Filmin IMDB puanı ise 8.3!

The Green Mile

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tom Hanks, Sam Rockwell, David Morse, Michale Clark Duncan

Çocukluğunu 90’ların sonlarında yaşayan herkesin bildiği bir film The Green Mile. Belki de televizyonda izlediğimizde bizleri derinden etkileyen ve büyüsüne kapıldığımız ilk film. Netflix sayesinde bir kez daha izlenmeyi hak ediyor Yeşil Yol. Aslında biraz düşününce çocuklar için fazla şok edici sahneler barındırdığını söyleyebiliriz. Filmin IMDB puanı ise 8.6!

Sherlock Holmes

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular: Robert Downey Jr, Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong

Hepimiz kitaplarını okuduk, dizilerini izledik. Gizem-cinayet deyince aklımıza gelen ilk eser Sherlock Holmes. 2009 versiyonu Guy Ricthie tarzıyla arz-ı endam ediyor. Yanında ise sevgili Iron Man Robert Downey Jr. ve Jude Law ikilisi çilek tadında. Sherlock Holmes hikayelerinin kuvveti, Guy Ritchie tarzıyla birleşince ortaya izlemek için fazla iyi olan bir film çıkmış. İlk dövüş sahnesi hala unutulmazlar arasında olan bu filmin IMDB puanı ise 7.6!

The Last Samurai

Yönetmen: Edward Zwick

Oyuncular: Tom Cruise, Ken Watanabe, Hiroyuki Sanada

Filmi izledikten sonra hangimizin göğsüne öküz oturmadı, hangimiz samuraylar için üzülmedik ki? Bir nesil sırf bu film yüzünden samuray olmak istedi. IMDB puanı 7.7 olmasına rağmen gönlümüzde 10’luk bir filmdir, The Last Samurai. Ken Watanabe ve Hiroki Sanada’yı da Hollywood sinemasına kazandırmıştır aynı zamanda. Hala izlemediyseniz bunu okuduktan sonra yapacağınız ilk iş filmi izlemek olsun lütfen.

Midnight in Paris

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen, Marion Cotillard, Tom Hiddleston

Midnight in Paris, listedeki diğer filmlerin aksine biraz daha çerezlik bir film gibi dursa da senaryosu itibarıyla her zaman izleyemeyeceğiniz tatlı bir film. Özellikle sanat aşığı kişiler için. Filmin oyuncu kadrosu da film kadar şaşırtıcı ve sağlam. Ufak rollerde bile tanıdık simaları görmek filmi izlerken büyük bir keyif veriyor. Moraliniz bozuksa ve dünyadan gerçeklerinden biraz olsun kaçmak istiyorsanız bu film tam size göre! IMDB puanı 7.7 olsa da en az 8.5’i hak ediyor.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!