DiziNetflix

Netflix’in Geceleri Uyutmayan Korku Dizisi: Marianne

İyi bir korku dizisi yapmak için yola çıktıysanız, doğru öğeleri birleştirdiğinizden emin olmanız gerekir. Diziyi, ayın 13’üne denk gelen bir Cuma günü yayınlamak gibi.

Empreinte Digitale ve Federation Entertainment’in yapımcılığını üstlendiği dizinin hikayesi, Samuel Bodin ve Quoc Dang Tran (Nox)’in hayal gücüyle ortaya çıkmış.

Marianne Nasıl Bir Dizi? Korku Türünün Hakkını Veriyor Mu?

Netflix’in yayınladığı bu nefis Fransız korku dizisi, türünün hakkını kesinlikle veriyor. Başarılı oyunculuklar, sahnelere güzelce işlenen korku öğeleri ve rahatsız edici karanlık bir atmosfer ile harmanlanan Marianne, korku öğelerini ustalıkla bir araya getiriyor ve korkutucu derecede iyi bir korku dizisi sunmak için gerekli olan her şeye sahip olduğunu ilk bölümünden gösteriyor.

Haunting Of Hill House, The Ring, The Others, Scary Stories To Tell In The Dark, Ghoul gibi yapımlardaki korku unsurlarına benzer şekilde gerilim sahneleriyle ilerleyen Marianne, izleyicinin beklentisini en iyi şekilde karşılıyor. Açılış sahnesinden başlayan gerginlik, serinin gerçekten heyecan verici ve öngörülemeyen bir şekilde ilerleyeceğini gösteriyor.

Marianne Dizi Konusu Ne?

İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizi, geçtiğimiz Cuma günü Netflix’te yayınlanmaya başladı. Her bölümü yaklaşık 50 dakika sürüyor, bölümlerin isimleri sırasıyla şöyle:

  • “Rüyanda Gördüklerin”
  • “Gelenek”
  • “Kolay Biri Değilim”
  • “Güzel Bir An”
  • “Onu Terk Ettin”
  • “Anılar”
  • “Bunun İçin Çok Gençtik”
  • “Salı”

Marianne dizisinin konusu ise şöyle: Emma Larismon, ailesiyle birlikte yaşadığı Elden adlı kasabadan kaçarak Paris’e yerleşmiş ve başarılı bir korku yazarı olmuştur. Ünlü bir yazar olduktan sonra kendisine sorulan sorulara “Çocukken gördüğüm kabusları yazıyorum.” diye cevap verir. Geçmişindeki trajik olayların peşinden gitmek ve kabuslarıyla yüzleşmek içinse tekrar Elden Kasabası’na dönmek zorundadır.

Geceleri Uyutmayan Bir Korku Dizisi

Yayınlandığı günden bu yana izleyenler tarafından sosyal medyada paylaşımlar yapılmaya devam ediyor. Genel olarak herkes diziden çok korktuğunu ve izledikten sonra geceleri uyuyamadıklarını söylüyor. Bu tabii ki yapımcıların hoşuna giden bir yorum, demek ki doğru yoldalar.

Biz de izleyenlerin yorumlarını merak ediyoruz, yazının altındaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Marianne Dizisi Fragmanı

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!