Dizi

One Punch Man 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

*Bu inceleme yazımızda One Punch Man 2. sezon 1. bölüme dair tat kaçırıcı spoilerlar bulunuyor. Eğer henüz izlemediyseniz ve tadınız kaçmasın istiyorsanız, hemen buraları terk edebilirsiniz.*

Ailemizin kahramanı Saitama uzun bir bekleyişin ardından nihayet aramıza döndü. Ne zaman yayınlanacak diye yana yakıla beklediğimiz anime sonunca izleyiciyle buluştu. 9 Nisan’da yayınlanan One Punch Man’in 2. Sezon birinci bölümü ilk sezona göre biraz tutuk gözükse de sonraki bölümler için güzel bir altyapı oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Saitama ile King’in muhabbetinin nasıl ilerleyeceği, iblis seviyesindeki kötülerin bir anda artması ve King’i öldürmek istemeleri, sempatik kötümüz Sonic ve Terrible Tornado’nun Saitama takıntıları gibi konular bunlara birer örnek.

Saitama ve Genos’un alışverişi ile başlayan bölüm, “en güçlü kahraman” olarak lanse edilen King’in bir sürüngen kötüyü tabiri caizse karizması ile alt etmesiyle başlıyor. One Punch Man’in en sevdiğim taraflarından olan kahraman ve kötülerin kavga anında yaptıkları, kendileriyle iç ses konuşma şekilleri burada da çok hoşuma gitti. Etrafa saldırmaya çalışan kertenkele adamın, King’i görünce karizmasından etkilenip “sıradan biri olamaz!” düşüncesi, King’in tezahüratlar eşliğinde bozuntuya vermeyip yine iç ses olarak “Çok fena, kahraman olmayı bırakacağım.” demesi bölümün en çok güldüğüm kısımlarıydı.

Kertenkele adamı başından savdıktan sonra karşısına çıkan G4’ten “çok sıkıştım” bahanesiyle paçayı yırtan King, kendisini eve kadar takip eden ve bir anda yanında beliren Saitama’yı görünce bayağı bir afallıyor. Bu kısımlar da açıkçası baya eğlenceliydi.  Saitama’nın “G4’ten neden kaçtın?” sorularıyla bunalırken bir anda eve çarpan iblis seviyesi karga yaratık (adı yok galiba:)) her şeyi Saitama’ya itiraf etmesine sebep oluyor.

Bölümün en şaşırtıcı kısmı ise King’in aslında sanıldığı kadar güçlü olmaması. S sınıfı 8. sıra ve en güçlü görülen King sadece şansıyla canavarları öldüren birisiymiş. Hatta kendisi de öldürmüyor. King’i ilk canavarından kurtaran kişi ise daha kafasındaki saçların durduğu zamanlarda Saitama. Bir şekilde canavarlarla olan karşılaşmasından sağ kurtulan King, istemeden de olsa S seviyesine kadar yükseliyor. Saitama’nın King ile yaptığı motivasyon konuşması sonrası ise tekrar oyun oynayarak arkadaşlıkları için umut verici bir başlangıç yapıyorlar.

Bölüm ise Sonic ve Terrible Tornado’nun Saitama’yı aramaya başlaması, Genos’un ise G4’ü yendikten sonra daha da güçlenmek için kalan parçaların kendisine aktarılması için onu yapan kişiye gitmesiyle son buluyor. One Punch Man’imiz Saitama’nın bu bölümde tek attığını göremesek de yine de çok eğlenceli bir bölümdü!

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!