Genel

Sanat, Kültür ve Bilim Temalı Web Sitesi: Sanatkulturbilim.com

İnsanoğlunun var olduğundan beri karşılaştığı sanat, kültür ve bilim ile ilgili konuları ele alan web sitesinde okuyuculara en güncel yazılar sunuluyor. Herkes hayatının bir noktasında sanat, kültür ve bilimden etkileniyor. Günümüzde çok da öneminin kalmadığı düşünülse bile evlerinizde kullandığınız heykeller, tablolar gibi dekor amaçlı kullanılan birçok ürün bulunuyor. Günümüze kadar gelmiş olan bu eserler bizlere tarihten bir parça niteliğinde… Bu eserler kültür karmaşasıyla bütünleşerek çeşitli isimlerin yaratıcılığı ile evlerimizi ve hatta bulunduğunuz yerde mimarileri ile dikkat çekiyor. Sonuç olarak kültür olmadan sanat, sanat olmadan da kültür oluşmuyor. Teknolojinin gelişmesi ile sanat, kültür ve bilimde farklılıklar ortaya çıkmıştır. sanatkulturbilim.com sitesi de sizlere gelişen ve değişen dünyadan kesitler sunuyor.

Hem web sitesi ekibi hem de okuyucular, yazılarıyla farklı düşünceleri ortaya koyabilme şansı buluyor. Yazar olmak isteyen veya yazar adayları için yazı türlerinde bir kısıtlama bulunmuyor. Anı, gezi yazıları, sosyal medya, inceleme yazıları, blog ipuçları, teknoloji, müzik, sinema, dizi, kitap ve hatta bazen psikoloji gibi saymakla bitiremeyeceğimiz sınırsız türler olabilir. Sanatkulturbilim.com sitesi okuyucular ile bir şeyler paylaşmak ve milyonlara ulaştırmak amacıyla yola çıkıyor. Yazılarda aynı duyguları hisseden, bilgi alışverişi yapan ve kişisel gelişime katkısı olan birden fazla içerik bulabilirsiniz. Okuyucuların hayatlarına kültür, sanat, bilim dokunuşları yaparak bir bütün oluyorlar. Hayallerin ve yaratıcılığın birleşerek yazılara aktarıldığı bir içerik sitesi olarak, yaşam tarzlarını etkileyerek hem okuyucular hem de yazarlara hitap ediyor. Kimilerine göre hayatın anlamı sanat ve kültürden geçerken, kimilerine göre de bilimden geçmektedir. Önemli olan insanların bu durumlardan nasıl etkilendiğidir. Yaşanılan olayları nasıl kaleme aldığıdır. İşte sanatkulturbilim.com bu sırada devreye giriyor. Çok basit birkaç nokta ile yazılarını sitede yayınlayabilirsiniz. Bu kuralları şöyle sıralayabiliriz:

  • Öncelikle kopya veya alıntı bir içerik olmamalı, sadece sizin kelimelerinizle yazılmış olmalı ve başka bir dijital platform üzerinden daha önce paylaşılmamış ve paylaşılmayacak yazılar istiyoruz.
  • Kelime sınırı olarak en az altı yüz (600) kelime istiyoruz. Bunun sebebi ise altı yüz ( 600 ) kelime altında ki sayfalar bilgi içermeyen sayfa olarak görülür. Aynı zamanda bin iki yüz (1200) kelimeden başlayan makalelerinizi de yayınlıyoruz. Arama motorlarında kelime sayısı, yazıların insanlara ulaşabilmesini etkileyen en önemli kuraldır.
  • Sitede hiç bir alıntı, kopya veya çalıntı içeriğe yer yok. Yazılarınızı fotoğraflarla, ikonlar ile süslemek isteyebilirsiniz. Bunun için ister site sahibi ile iletişime geçebilir ister free dediğimiz yani telifsiz görseller kullanabilirsiniz.

Nereden Telifsiz Fotoğraf Bulabilirim?

Aslında birçok web sitesi var ancak bizim önerimiz size “freepik” olacaktır. Hem ücretli hem ücretsiz kalite düzeyi üst seviye görseller, fotoğraflar, vektörel çalışmaları, photoshop ve daha birçok zengin içeriğe sahip isterseniz bir göz gezdiriniz.

Bu platform da her insan kendine ait parçaları rahatlıkla bulabilir. Sizler alanınızda uzman olduğunuz bir konuda okuyucularımıza yön verebilirsiniz. Trend başlıklara hitap ederken aynı zamanda okuyucuların hangi konulara ağırlık verdiklerini, ne istediklerini anlamak yazılar da dikkat edilmesi gereken noktalardır. Makaleniz de etkileyici bir giriş yaparak yazının okunmasında devamlılık sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki dikkat çekici olursa devamı da okunacaktır. Özellikle günümüz çağında okumak insanların ilk tercihi değildir. Bu nedenle etkileyici bir başlık ve dikkat çekici bir içerik oluşturmanız oldukça önemlidir. Beraber aynı eserler veya konular hakkında farklı yorumlarımızı buluşturabiliriz. Bizler için hem sizler hem de düşünceleriniz önemli. Misafir katılımcı topluluğuna katılarak sık sık makale gönderebilirsiniz. Gönderilen makaleler özgün içerikli olduğu ve hiçbir yerde yayınlanmadığı takdirde kabul ediliyor. Her gün çok sayıda makale yayına alınıyor. Editörlerin incelemesi sonucunda fikirlerin ve düşüncelerin etkileyici olması koşulu ile sizlerle en az iki iş gününde iletişime geçiliyor. Sanatkulturbilim.com’da paylaşılmasını istediğiniz yazıları Word belgesi olarak gönderebilirsiniz. Dikkat çekici yazılar yazarsanız para da kazanabilirsiniz. Makalelerin okunma başına göre farklı miktarda para kazanmanız mümkündür.

1000 Okunma = 1 TL

10.000 Okunma = 10 TL

100.000 Okunma = 100 TL

1.000.000 Okunma = 1.000 TL

10.000.000 Okunma = 10.000 TL

Siteye gönderdiğiniz içerikler editörler tarafından onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır. Yazılarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Sanatkulturbilim.com içeriklerinizin okunma sayılarına göre ödemeleri her ayın 10’nunda yapmaktadır. Instagram sayfasından da takip ederek yeni ve samimi yazıları kaçırmadan okuyabilirsiniz.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!