DiziHaberler

Sherlock’un Yaratıcıları Dracula Dizisi Çekiyor! İşte Tüm Detaylar…

İlki 26 Mayıs 1897’de yayımlanan Bram Stoker’ın kült eseri Dracula, BBC ve Netflix ortak yapımı olarak mini dizi konseptinde yayınlanacak. Dizinin yaratıcıları dünya çapınca çok beğenilen Sherlock dizisinin yazarlarından Steven Moffat ve Mark Gatiss… Altın Palmiye Ödüllü İsveç yapımı The Square filminde başrol oynayan Claes Bang, Dracula dizisinin başrolünde olacak. Netlix ve BBC’de yayınlanacak olan dizide John Heffernan, Dolly Wells, Joanna Scanlan, Sacha Dhawan, Paul Brennen, Sofia Oxenham, Morfydd Clark, Jonathan Aris gibi oyuncular da yer alacak.

Dracula’nın yayın tarihi 4 Ocak 2020 olarak belirlendi. Draculaseverleri heyecanlandıracak bir fragman ile sabırsızlığımızı ikiye katlayan bu yapım, 90 dakikalık 3 bölümden oluşacak. Günümüze dek pek çok yapıma konu olan Kont Dracula’nın Sherlock’un yaratıcılarının elinde yeniden can bulması ayrı bir heyecan konusu… Dizide Dracula’nın soyuna inilecek ve Van Helsing’in soyundan gelenlerle mücadele edilmesi konu alınacak. Başrolü üstlenen Danimarkalı oyuncu Claes Bang’in ismini, The Square dışında The Girl in the Spider’s Web ve The Burnt Orange Heresy gibi yapımlardan da hatırlayabilirsiniz.

Gatiss’in Dracula Hakkında Söyledikleri

Popüler dizilerden Sherlock ve Doctor Who’da Moffat ile birlikte çalışan Mark Gatiss, yeni Dracula dizisi hakkında açıklamalar yaptı. Dracula’nın cinsiyet ayrımı yapmadığını, geniş zevklerinin olduğu ve 60’lardaki gibi yalnızca kadınlardan hoşlanan bir karakter olmadığını söyledi. Gatiss ayrıca; Christopher Lee’nin Kont Dracula’yı canlandırdığı 1958 yapımı Dracula filmi hakkında da konuştu. Kont Dracula ve Van Helsing’in final sahnesindeki ilişkiyi ‘eşcinselce’ bulduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!