Dizi

Son Zamanların En İyi Dizisi: The Bear İncelemesi

Uzun süredir yeni bir dizi önerisinde bulunmamıştık; çünkü son zamanlarda izlediğimiz hiçbir yapım bizi heyecanlandırmadı. Taa ki Shameless dizisinde Lip Gallagher karakterine hayat veren Jeremy Allen White’ın başrolde olduğu The Bear dizisini izleyene dek…

30 dakikalık 8 bölümden oluşan ve ilk sezonu çok beğenilen dizi, hızlı bir şekilde 2. sezon onayını da aldı. İlk aklınıza gelen The Bear Netflix’te var mı? sorusuna açıklık getirelim: Yok. Dizi FX yapımı olduğu için Hulu’da mevcut.

Bu yazıya The Bear dizi konusu, The Bear oyuncuları veya The Bear dizi inceleme gibi aramalarla geldiyseniz, doğru yerdesiniz. Şimdi lafı fazla uzatmadan hızlıca dizinin konusuna geçelim.

The Bear Dizisinin Konusu Nedir?

Dünyanın en iyi restoranlarından birinde şeflik yaparken kardeşinin ani ölümüyle onun küçük ve salaş sandviç restoranını devralan genç bir şefin yaşadıklarını konu alıyor. Küçük esnafın yaşadıklarını tüm gerçekliğiyle anlatıyor. Genç şefin bu küçük işletmeyi daha iyi bir hale getirme çabası, gergin aile ilişkileri ve otoritesini sağlamaya çalışırken birçok kez kendini kaotik ortamların içinde buluşunu izleyeceksiniz. Bol diyaloglu, yakın çekimli ve hızlı tempolu bir dizi… Dizinin birçok sahnesinde yemek hazırlıkları gösteriliyor. Bu sahnelerin hiçbirinde el mankeni kullanılmamış, oyuncular o an yemekleri kendileri hazırlamış. Ayrıca dizi sette değil gerçek bir sandviç restoranında çekilmiş.

Mutfağın içine girince birden tempo hızlanıyor ve kendinizi kaos ortamının içinde buluyorsunuz. Evet, o mutfağın içinde sanki siz de her şeyi birebir yaşıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Hızlı kurgusuna müthiş uyan soundtrack’i ise ayrı bir övgüyü hak ediyor. Mutfak dışına çıkınca ise yavaşlayan normal bir akışla ilerliyor her şey.

Kaos sevmeyenler diziye hiç başlamasın; çünkü bağırış çağırış sahnelerinde fazla gerilebilirsiniz. Özellikle son 2 bölüm çok çok iyi. Zaten IMDb’de 9.6 ve 9.3 ile en yüksek puan alan bölümler… Diziyi izlemeye karar verdiyseniz, bize yorumlarınızı yazmayı unutmayın!

The Bear Fragmanı

Bizi Takip Edebilirsiniz!

Twitter

Instagram

TikTok

Youtube

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!