Haberler

Steven Spielberg’ün Yeni Filmi West Side Story’den Haber Var!

Steven Spielberg’ün yönettiği, Kristie Macosko ve Krieger Kevin McCollum’un yapımcılığını üstlendiği West Side Story’nin çekimleri bitti! 17 Aralık 2020’de vizyona girecek film, 1961 yapımı Batı Yakasının Hikayesi filminin günümüze uyarlanan yeni bir versiyonu. Twentieth Century Fox, Ansel Elgort, Rachel Zegler, Rita Moreno, Ariana DeBose gibi oyuncuları ağırlayan filmin çekimlerinin tamamlandığını duyurdu. Film setinden birkaç fotoğraf da paylaşıldı.

Steven Spielberg’ün Notu

“Bu film çok güzel bir yolculuk oldu: dünyanın en iyi müzikallerinden birinin öyküsü ve şarkılarıyla hareketli, renkli, neşeli, çarpıcı ve şaşırtıcı bir macera. ‘West Side Story’yi Flatbush’tan Fort Tryon Park’a, New York’un dört bir yanında çektik. Şehir bize güzelliğini ve enerjisini ödünç verdi ve bizi çok kültürlü, çok yönlü ruhuna çekti.”

West Side Story Oyuncuları

Mike Faist’in canlandırdığı Riff’in en yakın arkadaşı olan Tony rolü için Baby Driver (Tam Gaz) ve Aynı Yıldızın Altında gibi filmlerin yıldız oyuncusu Ansel Elgort; Anita rolü için Ariana DeBose, Bernardo rolünde David Alvarez, Tony ile yakınlaşan Bernardo’nun kız kardeşi Maria rolünde Rachel Zegler ve Chino rolünde ise Josh Andres Rivera gibi isimler yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca; Rosalia rolünde Ana Isabelle, Meche olarak Jamila Valezquez, Lieutenant Schrank rolünde Corey Stoll ve Memur Krupke rolünde Spotlight filminden tanıdığımız Brian d’Arcy James yer alıyor. 1961 yapımı orijinal filmde Anita’yı canlandıran Rita Moreno bu kez Valentina rolü ile seyirci karşısına çıkacak.

West Side Story Filmi Hakkında

Amerikalı sinema oyuncusu Natalie Wood’un ününe ün katan West Side Story, eğlenceli bir Romeo ve Juliet hikayesi aslında. Mad Men dizisinde bayılarak izlediğimiz 1960’lı yılların Amerikası’na kuşbakışı bakmamızı sağlıyor. Bu müzikal film, şarkılar karşısında dans etmenin neredeyse imkansız olduğu 145 dakikalık sürükleyici bir seyirlik.

William Shakespeare’in Romeo ve Juliet eserinin güncel bir uyarlaması olan film, döneminde büyük yankı uyandırmış, sonradan birçok kez müzikal gösteri olarak sergilenmişti. Batı Yakasının Hikayesi’nin konusu ise Manhattan’da iki farklı sokak çetesi olan Köpekbalıkları ve Jetler’e mensup bir genç kız ile bir delikanlının aşkını ve etnik nedenlerden dolayı yaşadıkları çekişmelerini yansıtıyor.

Ödüller

Robert Wise’a En İyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar’ı,
Daniel L. Fapp’e En İyi Görüntü Yönetmeni Oscar’ı,
George Chakiris’e En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı
Irene Sharaff’a En İyi Kostüm Tasarımı Oscar’ı,
Rita Moreno’ya En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı başta olmak üzere 10 Oscar ve daha pek çok ödül kazanmıştır.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!