Haberler

Twilight Efsanesinden Batman’e Geçiş: Yeni Batman Robert Pattinson!

Alacakaranlık (Twilight) film serisi ile hızlı bir yükselişe geçen Robert Pattinson, şu an kadar hangi filmde oynarsa oynasın bizim aklımıza hep vampir olarak kazınmıştı. Şimdi ise 25 Haziran 2021’de gösterime girecek yeni Batman filminde Bruce Wayne’i canlandıracağı konuşuluyor.

ABD’de yayınlanan Variety dergisinde “Seks sembolünden yarasa sembolüne” diye duyurulan habere göre anlaşma henüz sonuçlanmış değil; fakat yapımcıların Robert Pattinson’ı düşündükleri hatta önümüzdeki günlerde imzaların atılacağını da konuşulanlar arasında.

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti (2014) ve Maymunlar Cehennemi: Savaş (2017) filmlerinin yönetmeni olan Matt Reeves’in yönetmen koltuğunda olacağı Batman filminin senaristleri ise Ben Affleck ve Bill Finger…

Daha Önce Batman Rolü İçin Hangi Oyuncular Düşünülmüştü?

Hepinizin hatırlayacağı üzere 2016 yılında vizyona giren Batman v Superman: Adaletin Şafağı, yine 2016 yapımı Suicide Squad: Gerçek Kötüler ve 2017’de Justice League: Adaletin Birliği filmlerinde Bruce Wayne rolünde Ben Affleck oynamıştı. Gelecek Batman rolü için de adı geçen Ben Affleck, rolü kabul etmediğini açıklamıştı.

1997 yılında Batman & Robin filminde Batman karakterini canlandıran George Clooney’nin sonradan filmi izlediğinde performansını hiç başarılı bulmadığını belirtmesini ve Batman geleneğini zedelediğini düşündüğü için izleyenlerden özür dilemesini hatırlayanlar olacaktır. 58 yaşındaki Clooney’nin Ben Affleck’e de artık Batman rolünü üstlenmemesi gerektiğini söylemesi etkili olmuş olacak ki Ben, bu rolü kabul etmediğini açıkladı.

Robert Pattinson’dan önce Kara Şövalye’yi canlandırması için Nicolas Hoult, Aaron Taylor-Johnson, Armie Hammer gibi genç isimler düşünülüyordu. Christian Bale’in başarılı oyunculuğunun ardından Bruce Wayne’i canlandıran, aynı zamanda filmlerin yönetmenliğini de üstlenen Ben Affleck, Adalet Birliği filminin ardından bu görevi bıraktığını açıkladı.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!