DiziNetflix

Jeffrey Dahmer’in Sağır ve Dilsiz Kurbanı Tony Hughes Kimdir?

Netflix’in 10 bölümlük yeni mini dizisi Monster: The Jeffrey Dahmer Story, ünlü Amerikan seri katili Jeffrey Dahmer’in korkunç suçlarını konu alıyor. Kurbanlarıyla nasıl tanıştığını, onlara neler vadettiğini ve sonrasında olayların nasıl geliştiğini anlatıyor. Ryan Murphy’nin yaratıcısı olduğu dizinin başrolünde Evan Peters yer alıyor.

Dizide insanların şikayetlerini dikkate almayan umursamaz polislere de sıkça yer veriliyor. Bir bölümün sonunda Dahmer’in yan komşusunun 911’i arayıp reşit olmayan baygın bir çocuğun Dahmer’in evinde olduğunu ve gelip göz atmalarını ısrarla tekrarladığını, buna rağmen polislerin umursamaz ve rahat tavırlarla konuyu geçiştirip telefonu kapattığını gerçek kayıtlardan dinliyoruz.

Detaylı görsellerle hazırladığımız videomuzu da izleyebilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Jeffrey Dahmer’in 12. kurbanı olan Tony Hughes, sağır ve dilsizdi. Dizinin “Silenced” isimli 6. bölümünde tüm olup bitenleri kurbanın gözünden izliyoruz. Hughes’un doğumuyla başlayan bölüm, hayallerine, aşkı bulma arayışına ve Dahmer ile kısa ilişkisine kadar olan hayat hikayesini izleyiciye yansıtıyor. Bölüm, izleyicileri bu hikayenin farklı bir sonla bitebileceğine inandırıyor. Dahmer ilk kez babasına gerçekten mutlu olduğunu ve hayatında “yeni bir arkadaşı” olduğunu söylüyor.

Ancak ne yazık ki Hughes’un hikayesi, Dahmer’in korkunç cinayetiyle diğerleriyle aynı şekilde sona eriyor. İşte Tony Hughes’un kim olduğu ve nasıl öldüğü hakkındaki tüm detaylar…

Tony sağır ve dilsizdi.

FBI kayıtlarına göre Anthony “Tony” Hughes, 26 Ağustos 1959’da doğdu. Çocukken doktorun kendisine verdiği ilaçların bazı yan etkileri sebebiyle işitme duyusunu kalıcı olarak kaybetti. Konuşamıyordu da…

Wisconsin Sağırlar Okulu’ndan mezun oldu.

O bir modeldi.

The Sun’ın haberine göre Hughes, modellik kariyerine devam ederken üniversiteye gitmek için Madison, Wisconsin’e taşındı.

Tony Jeffrey Dahmer ile Nasıl Tanıştı?

İkilinin, Hughes’un bir not defterine yazarak insanlarla etkileşime girdiği bir gay barda tanıştığı biliniyor. Katili Jeffrey Dahmer ile de aynı şekilde iletişim kurmuştu.

24 Mayıs 1991’de ailesini ziyaret ettikten sonra akşamüstü evden çıktı ve bir gay barda dans etmeye gitti. Jeffrey Dahmer ile tanıştı, Dahmer onu evine götürdü, uyuşturdu, vücudunu parçalara ayırdı ve kafatasını sakladı.

Tony Hughes ile Jeffrey Dahmer arkadaş mıydı?

Dizide Hughes ve Dahmer’in birbirinden nasıl etkilendiği detaylı şekilde anlatılıyor. Hatta Dahmer’in Hughes’un bazı fotoğraf çekimlerine katıldığı bile gösteriliyor. Ancak tabii ki bölümün ne kadarının gerçeğe dayandığı ve hangi bölümlerin kurgulandığı net olarak bilinmiyor.

Netflix belgeselinde Tony Hughes’u kim canlandırıyor?

Dizide Tony’yi Rodney Burford canlandırıyor.

Tony Hughes şimdi nerede?

Jeffrey Dahmer, 1991’de Tony Hughes’u öldürdü. Ama Tony’nin cinayetinin ayrıntılarını dizide bile çok az görüyoruz.

FBI kayıtlarına göre; 31 yaşındaki Hughes, 31 Mayıs 1991’de ortadan kayboldu. Aslında arkadaşlarının onu “219-Club”da gördüğü 24 Mayıs’tan beri kayıptı. İki ay sonra, 1991 yılının Temmuz ayında, kafatası ve omurları da dahil olmak üzere vücudunun birçok parçası, Dahmer’in dairesinde diğer birçok kurbanın kalıntılarıyla birlikte bulundu.

Tony, ilk başta diş kayıtlarından teşhis edildi ve annesine Temmuz ayı başlarından ölümü bildirildi.

Tony’nin ailesi şimdi nerede?

Hughes’un vücut parçaları teşhis edildikten sonra annesi Shirley Hughes, 92’de The Associates Press’e verdiği röportajda “aklını kaybedeceğini” söyledi. “Sadece dua ettim ve Tanrı’dan oğlumun nerede olduğunu göstermesini istedim. Sadece ölü mü yoksa yaşıyor mu diye bilmek istiyordum. Ölüm şekli canımı çok acıtıyor. Bunu kelimelerle tarif edemem.”

Aile şu anda özel hayatlarını basından uzak tutmak istiyor.

Tony, Dahmer’in 12. kurbanıydı.

Dahmer, Hughes’u öldürdüğünü itiraf etti ve 1992’de Tony’nin cinayeti ve o tarihe kadar 14 kişiyi daha öldürmesi sebebiyle 15 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Jeffrey Dahmer, 1978-1991 yılları arasında 17 genç erkeği öldürdü.

Jeffrey Dahmer Nasıl Öldü?

Dahmer, hapis cezasından 2 yıl sonra başka bir mahkum olan Christopher Scarver tarafından dambıl ile saldırıya uğradı. Saldırının ardından ambulansta öldü.

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!