FilmNetflix

Yıldızlar Geçidi Kadrosuyla 2021’in En İyi Filmlerinden: Don’t Look Up

Uzun süredir merakla beklediğimiz Don’t Look Up filmi sonunda Netflix Türkiye kütüphanesinde yerini aldı. İzlemek için sabırsızlandığımız film beklentimizin çok üstüne çıktı ve bizim için 2021’in en iyi filmleri arasında yerini almayı başardı.

Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Timothee Chalamet, Marly Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill ve çok daha fazlasıyla film tam bir yıldızlar geçidi… Peki Don’t Look Up konusu ne? İzlemeli miyim? Oyuncu kadrosu nasıl? gibi sorularla baş başa kaldıysanız, hemen yazımıza başlıyoruz.

Netflix Don’t Look Up Filminin Konusu Ne?

Dev bir kuyrukluyıldızın hızla Dünya’ya doğru yaklaştığı ve çarptığı takdirde gezegeni yok edebileceği konusunda insanları uyarmak isteyen iki gökbilimcinin (Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence) hikayesine odaklanıyor. Bu iki bilim insanı, insanlığın ve tüm dünyanın sonunu getirecek Everest Dağı büyüklüğündeki bu göktaşının ciddi bir tehlike unsuru olduğunu önce Amerikan başkanına sonra da televizyon kanalları aracılığıyla tüm vatandaşlara duyurmaya çalışıyorlar. Göktaşını keşfeden yüksek lisans öğrencisi Kate Dibiasky ve Profesör Dr. Randall Mindy, insanları bilgilendirme ve olayın ciddiyetinin farkına varmalarını sağlama sürecinde son derece zorlu bir mücadele vermek zorunda kalıyor.

Don’t Look Up İzlenir mi? Kişisel Yorumlarımız…

Öncelikle filmin konusuna okuyup belgesel tarzında ciddi bir film izleyeceğiniz fikrine kapılmayın; çünkü yönetmen Adam McKay filmin Kara Komedi türünde olmasını tercih etmiş ve bolca komedi unsuru eklemiş. Ariana Grande, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence ve Jonah Hill’in dahil olduğu birçok sahnede kahkahalarla güleceksiniz.

Film; medyayı, toplumu, kapitalizmi, sanatçıları, siyaseti, Amerika’yı, sosyal medyayı ve daha birçok şeyi çok sağlam bir şekilde eleştiriyor. İzleyeceğiniz sahneleri birçok açıdan çok tanıdık bulacağınıza eminiz. Muhteşem bir sistem eleştirisine şahit olacaksınız ve ne yazık ki “Yok artık, o kadar da değil.” diyebileceğiniz hiçbir şey yok. Yaşanan her şey çok saçma ama bir o kadar da gerçek. Toplumsal çöküş bu kadar eğlenceli ve güzel anlatılamazdı gerçekten.

Filmde çok ciddi mesajlar yer alıyor. Bu mesajlar kimi zaman TV canlı yayınında kimi zaman da reklam kesitinde karşınıza çıkıyor. Ama asıl verilen mesaj şu: Dünya’nın sonu pahasına bile olsa, zenginler paralarına para katmak için tüm insanlığı yok sayabilir. Ayrıca Netflix’te artık görmeye alışık olduğumuz bir başka gerçeğe daha değiniliyor, sosyal medyanın insanları istediği yere çekebilecek bir süper güç olduğu ve ciddi konuların bile saniyeler içinde espri malzemesine dönüştürülüp, yalan yanlış bilgilerin nasıl hızla yayıldığı meselesi…

İzlemekten çok keyif aldığımız harika bir filmdi. Lütfen kendinize bir iyilik yapın ve yıl bitmeden bu müthiş filmi izleyin. Leonardo DiCaprio’nun övgüyle bahsedilen filmografisi bizi yine yanıltmadı. Artık herkes şuna gönül rahatlığıyla güvenebilir, bu yakışıklı aktörümüz kötü senaryoları kabul etmiyor. Kadrosunda Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jennifer Lawrence ve Cate Blanchett gibi 4 Oscar ödüllü oyuncunun yer aldığı bu keyifli filmin sonunda sizi 2 adet after credits sahnesi bekliyor. İkisi de birbirinden keyifli…

Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Bizi Sosyal Medya'da Takip Etmeyi Unutmayın!